Android’te Açık Bulanlara Ödül

Teknoloji devi olan google , androidteki açıklara nasıl bir çözüm bulacağını ararken muhteşem bir fikir geldi. Google android de açık bulanlara para ödülü vereceğini açıkladı.

Google Play Security Reward Program’ı ile popüler Android uygulamalarındaki problemleri bulan araştırmacılara para ödülü verilecek. Daha önce Chrome, Chrome OS ve diğer tüm ürünler için başlatılan bu proje kapsamında bugüne kadar binlerce dolar ödül dağıtıldı.

Google son olarak uygulamalardaki açıkları bulmak için de son çare olarak bu yola başvurdu. Söz konusu proje kapsamında 3’üncü parti Android uygulamalarındaki açıkları bulan kişilere en fazla 1000 dolar olacak şekilde ödeme yapılacak.Geçtiğimiz aylarda Android uygulama marketi Google Play Store’da yer alan 4 binden fazla uygulamanın gizlice ses kaydı yaptığı ortaya çıkmıştı. Bu konudan çok rahatsız olan Google böyle bir çözüme gitme kararı aldı. Bizce geç alınmış bir karar malesef. Bakalım Google’ın bu uygulaması Google Play Store’daki uygulamaların kalitesini arttırabilecek mi?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir