Beyin İnternete Girebilir mi?

Wits Üniversitesindeki biyomedikal mühendisleri, Dünyada birincil olduğu düşünülen araştırmalarda insan beynini gerçek zamanlı olarak internete bağladılar.

Güney Afrika Wits Üniversitesi’nden bilim insanları, insan beynini eşzamanlı olarak internete bağlamanın bir yolunu bulduklarını açıkladılar.

Internet of Things (IOT)
Nesnelerin İnterneti

Bu terim hayatımıza internetin girişiyle birlikte geldi, Anlamı internete bağlı olan cihazlar ve oluşturdukları devasa ağı temsil ediyor. Önce bilgisayarlarımızın dahil olduğu küresel internete zamanla telefonlarımız, akıllı saatlerimiz, televizyonlarımız, kahve makinelerimiz, otomobillerimiz ve hatta giydiğimiz kıyafetler bile dahil oldu.

Yani nüfusu insanlardan kat ve kat fazla olan sanal bir Dünya yarattı insanoğlu ve artık kendisini de o dünyaya dahil etmeye karar verdi.

Brainternet adı verilen proje biyomedikal mühendisliği alanında büyük bir bilimsel gelişmeye imza attılar. Bu projeyle beyin nesnelerin interneti ile www düğümüne bağlanıyor.

Kullanıcının bağlanan EEG cihazı- Emotiv EEG beyin dalgalarını toplayarak, ucuz Raspberry Pi bilgisayara gönderdi ve verileri programlama arayüzüne aktardı. Böylece aktiviteyi gören biri internet sitelerini açabiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir