İphone Hesap Makinesi Hatası

19 Eylül tarihinde kullanıma sunulan İOS 11 şimdi de İphone’larda bulunan hesap makinesi toplama işlemini hatalı buluyor.

Apple’ın başı İOS 11 hatalarından kurtulmuyor. Şimdi de İOS 11 ile İphone’lardaki Hesap Makinesi uygulamasının bozulduğu ortaya çıktı. Bir Reddit kullanıcısı hızlı bir şekilde 1+2+3 işlemini yaptığında ortaya 6 yerine 3 sonucunun çıktığını fark etti. Hatanın üzerine giden kullanıcı sonraki adımlarında sonucu 23 veya 24 bulduğunu da söylüyor.

Bu işlemi İOS 11.0.3 sürümünde yapmaya çalıştığımızda toplama fonksiyonun geç tepki verdiğini keşfettik. Yani Apple bu sorunun üstesinden gelmek için “+” tuşuna basma tepkisini uzatmış gibi görünüyor. Hesap Makinesi uygulamasında hızlı işlem yapmak artık İOS 11.0.3 ile mümkün görünmüyor.

İOS 11 işletim sistemini kullanan iPhone modellerinin hesap makinesi stabil çalışmıyor. İOS 11, İphone ve İpad modellerine gelişmiş özellikler katsa da henüz tüm hatalarından arınmış değil. Kötü pil performansları, uygulama çökmeleri ve donmalar İOS 11 işletim sisteminin diğer problemleri arasında yer alıyor. Bahsedilen hatalar özellikle İphone’un önceki nesilleri İphone 6, İphone 6 Plus ve İphone 5S modellerinde sıkça görülüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir