Panasonic ten Görsel Şölen | HD2

Panasonic’in 2014 yılında tasarlayıp ürettiği Space Player, ülkemizde Astel Elektronik tarafından satışa sunuldu. Ürün genel özelliği itibariyle kullanıcıların dikkatini çekiyor. Space Player, hem projeksiyon hem de projeksiyon aydınlatıcısı görevini üstlenirken görsel olarak da etkileyici sunumlar hazırlıyor. ‘Ortam aydınlatıcı’ olarak da tabir edebileceğimiz cihaz, kullanış kolaylığından, kalitesinden ve ince düşünülmüş tasarımından beklentiyi karşılamakta.
Müzeler, restoranlar, mağazalar gibi görsel olarak etkilemeyi ön planda tutan mekânların, sunum şeklinde farklılık ortaya koymaları için tercihi mümkün bir ürün.
Kullanım kolaylığından bahsedelim biraz. Cihaz alışıla gelmiş projeksiyonlar gibi sabit durma şartı aramıyor aksine hareket edebilme özelliği sayesinde istenilen yere istenilen ölçekte ve açıda projeksiyon yapabilmeyi sağlıyor. Kablo borulu özel askı aparatı ile kurulumu da oldukça kolay.
Tasarımı ile ilgilide gayet ince düşünülmüş bir yapıya sahip olan ürün ilk bakışta spot armatürlere ya da güvenlik kameralarını andırıyor. Projeksiyon adı altında en yenilikçi tasarım olarak görünen Space Player siyah ve beyaz renkteki seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Aydınlatma da geleceğin teknolojisi ve uzun ömürlülüğü ile söz ettiren lazer ışık gücünün kullanıldığı cihaz, 20.000 saat kesintisiz projeksiyon işlevi görebilmekte. Ürün; tablet, SD kart ve PC gibi cihazlardan da veri aktarımı özelliği sağlıyor ki bu sayede istediğimiz gösteriyi Space Player sayesinde sunabiliyoruz. Teknik özelliklerinden söz etmek gerekirse; cihaz materyalinde plastik kullanılmış ve parlaklık konusunda 1000 lümen (bir ampulün ışık çıkışını ölçmek için kullanılan birim) olduğu belirtilmiştir. Güç tüketimi 125W, ağırlığı 3 kg ve panel çözünürlüğü WXGA(1.039.680 piksel) olmakla beraber kablosuz uzaktan kumanda yardımı ile komut alır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir