Volkswagen Polo “SUV”

Volkswagen SUV ailesine dördüncü yeni üyesini eklemeye hazırlanıyor. 2018 yılında ortaya çıkarılacak yeni model Polo ile aynı alt yapıyı taşıyacak. Tasarım olarak daha çok Volkswagen T-Roc ile benzerlik gösterecek. Ayrıca araç opsiyonel olarak 4 çeker olarak satın alınabilecek.

Kısaca; şehirde rahatça gezilen, istenildiğinde de araziye çıkılabilen  daha yüksek, daha konforlu bir polo olacak.Farklı markalar tarafından segmentte sunulan çeşitli otomobiller arasında ismi daha henüz netleştirilmemiş olan T-Cross, Seat Arona ile birtakım benzerliklere de sahip olacak.

Otomobil bir dizi üç ve dört silindirli benzinli (ve muhtemelen dizel) motora sahip olacak. Giriş seviyesi olarak ise 109 HP gücündeki 1 litrelik üç silindirli motor kullanılacak. Otomobilde hem manuel hem de çift kavramalı otomatik şanzımanmevcut olacak.

Dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olacak

Volkswagen, opsiyonel olarak T-Cross’a dört tekerlekten çekiş sistemi de getirecek ve böylece otomobil karın bol yağdığı bölgelerde yaşayan insanlar için daha cazip hale gelecek.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir